HP
HP ProDesk 600 G3 DM
Excellent
R 2,500.00
R 2,900.00
SALE
🔒 Device reserved for 60 minutes once added to cart.
CPU
Intel(R) Core(TM) i3-6100T CPU @ 3.20GHz
Intel(R) Core(TM) i3-6100T CPU @ 3.20GHz
RAM
8 GB DDR4
8 GB DDR4
Storage
256GB SSD
256GB SSD
OS
Windows 11 Pro
Windows 11 Pro
Type
Desktop
Desktop
Full Specifications
| Make | HP |
| Model | HP ProDesk 600 G3 DM |
| Device Type | Desktop |
| Processor | Intel(R) Core(TM) i3-6100T CPU @ 3.20GHz |
| Memory (RAM) | 8 GB DDR4 |
| Storage | 256GB SSD |
| Graphics | Intel(R) HD Graphics 530 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Condition | Excellent |
Ports & Features
| USB Ports | 6 |
| USB-C | Yes |
| HDMI | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Webcam | Yes |