Dell
Latitude 7450
Touchscreen Excellent
R 20,000.00
🔒 Device reserved for 60 minutes once added to cart.
CPU
Intel(R) Core(TM) Ultra 5 135U
Intel(R) Core(TM) Ultra 5 135U
RAM
16 GB LPDDR5/DDR5
16 GB LPDDR5/DDR5
Storage
512GB SSD
512GB SSD
Screen
14", 1920x1200"
14", 1920x1200"
OS
Windows 11 Pro
Windows 11 Pro
Type
Laptop
Laptop
Full Specifications
| Make | Dell |
| Model | Latitude 7450 |
| Device Type | Laptop |
| Processor | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 135U |
| Memory (RAM) | 16 GB LPDDR5/DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 14", 1920x1200" |
| Graphics | Intel(R) Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Condition | Excellent |
Ports & Features
| USB Ports | 2 |
| USB-C | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Fingerprint Scanner | Yes |
Battery
| Battery Health | 100.00% |
Known Defects / Notes
No Warranty, changed to LA1247