Dell
Latitude 7450
Excellent
R 16,000.00
🔒 Device reserved for 60 minutes once added to cart.
CPU
Intel(R) Core(TM) Ultra 7 165H
Intel(R) Core(TM) Ultra 7 165H
RAM
16 GB LPDDR5/DDR5
16 GB LPDDR5/DDR5
Storage
1024GB SSD
1024GB SSD
Screen
14", 1920x1200"
14", 1920x1200"
OS
Windows 11 Pro
Windows 11 Pro
Type
Laptop
Laptop
Full Specifications
| Make | Dell |
| Model | Latitude 7450 |
| Device Type | Laptop |
| Processor | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 165H |
| Memory (RAM) | 16 GB LPDDR5/DDR5 |
| Storage | 1024GB SSD |
| Screen Size | 14", 1920x1200" |
| Graphics | Intel(R) Arc(TM) Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Condition | Excellent |
| Warranty | Mid 2028 |
Ports & Features
| USB Ports | 2 |
| USB-C | Yes |
| HDMI | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Fingerprint Scanner | Yes |
Battery
| Battery Health | 100.00% |