Dell
Vostro 15 3530
Good
R 8,900.00
🔒 Device reserved for 60 minutes once added to cart.
CPU
13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1334U
13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1334U
RAM
8 GB DDR4
8 GB DDR4
Storage
512GB SSD
512GB SSD
Screen
15.6", 1920x1080"
15.6", 1920x1080"
OS
Windows 11 Pro
Windows 11 Pro
Type
Laptop
Laptop
Full Specifications
| Make | Dell |
| Model | Vostro 15 3530 |
| Device Type | Laptop |
| Processor | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1334U |
| Memory (RAM) | 8 GB DDR4 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 15.6", 1920x1080" |
| Graphics | Intel(R) UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Condition | Good |
| Warranty | Early 2028 |
Ports & Features
| USB Ports | 2 |
| USB-C | Yes |
| HDMI | Yes |
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
Battery
| Battery Health | 100.00% |
Known Defects / Notes
light scratches on T/L