HP
Chromebook Dragonfly 2 in 1
Touchscreen Excellent
R 6,000.00
R 7,000.00
SALE
🔒 Device reserved for 60 minutes once added to cart.
CPU
Intel Core I5-1235U
Intel Core I5-1235U
RAM
8GB
8GB
Storage
512SSD
512SSD
Screen
13.5" WUXGA touch"
13.5" WUXGA touch"
OS
Chrome OS
Chrome OS
Type
Laptop
Laptop
Full Specifications
| Make | HP |
| Model | Chromebook Dragonfly 2 in 1 |
| Device Type | Laptop |
| Processor | Intel Core I5-1235U |
| Memory (RAM) | 8GB |
| Storage | 512SSD |
| Screen Size | 13.5" WUXGA touch" |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Operating System | Chrome OS |
| Condition | Excellent |
Ports & Features
| USB Ports | 1 |
| USB-C | Yes |
| HDMI | Yes |
| Ethernet | No |
| Webcam | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Fingerprint Scanner | Yes |